Köydeki Sülaleler

Bu sayfada köyümüzün sülalelerine yer vermeye çalıştık. Kaynaklarından aldığımız bilgilere dayanarak yazacağımız bilgilerde, yanlış veya düzeltilmesi gereken yerler olursa mutlaka bizimle paylaşın düzeltelim. Malum Sülale isimlerinde olumsuz kelimeler çok fazla bazılarını yumuşatmaya çalışsak ta bazılarını yazmak durumunda kaldık Köylülerimizin hoşgörüsünü bekliyoruz.
TAŞLIOĞULLARI
Bu sülalenin bilinen ilk ferdi taşlı oğlu İbrahim dir. Bu aileden birkaç sülale daha oluşmuştur.
Şahin, soyadını alan Abbas hocalar, Abbas Hocanın Mehmet oğulları İsmail, Abbas, Sefer Şahin Abbaslar sülalesini oluşturmaktadır.
Taşpınar, soyadını alan Kombubalar Halit Amcanın Oğulları Halil, İsmail, Ve Hazma Amcalardır.
Toptaş, Soyadını alan Kuruşlar ve deli oğlanlar,
Kerim oğulları, soyadını alan kerimler sülaleleri oluşmuştur.

OMARLAR
Omarın Alı dayının Son temsilcisi olduğu Bu sülale Ali dayının oğlu olmadığından Damadı Hasan Karabıçak tarafından sürdürülmektedir.

KOCAOSMANLAR
Koç soyadındaki bu sülalenin üç kolu vardır, Süleyman Koç Mehmet Koç Ve Halil İbrahim Koç Rahmetli olmuşlar ve oğulları sülaleyi devam ettirmektedirler.

ŞAHANLAR
Bu sülalenin bilinen ilk ferdi ise Şahanoğlu Halildir.
Şahiner, soyadını alan şahanlar Habip dayı ve kardeşleridir.
Şahinoğlu, soyadını sağırlar sülalesi, koca sağırlar ve küçük sağırlar olmak üzere iki sülaledir.
Şahiner, soyadını alan cafarlar sülalesi bu sülalenin köyümüzde temsilcisi kalmamıştır tamamen köyden göç etmişlerdir.

ALİMOLLALAR
Aydın, soyadını alan Kaşlılar sülalesi, Bayram ve Alirıza aydın aileleridir.
Yağcı, Karavanalar, ve ali mollanın şükür ailesidir.

DEMİRCİLER
Horasandan 450 yıl önce Gelen Denizli Honaz’a yerleşen Honazlı Dede, Kavacığa gelen Kel Ahmet ve Kardeşi Deli Hüseyin. Kel Ahmet’in oğlu Molla Abdi Köyümüzün İlk İmamlarından, Oğlu Gır Osman ve Kardeşi İstanbullu Hasan, Gır Osman’ın Oğlu Demirci Ahmet, Kardeşleri Mustafa, Abdil İsmail, Demirci Ahmet’in Oğlu Hüseyin Demir, Abdil ve Rahmetli Hacı İbrahim Demir, Oğlu Hacı Ramazan Demir ve Onun Oğulları Zeki Ahmet ve Adnan Demir ve Onların çocukları Demirciler sülalesinin bir boyunu Devam ettirmekteler. Diğer Yandan Hüseyin Demirin Oğulları Rahmetli Mustafa Demir, Onun Oğlu Hüseyin Demir, Asım Demirin oğulları Fatih ve Kubilay Sülalenin temsilcileridir. Hüseyin Demirin Hazırladığı Soyağacını görmek İçin Tıklayın…Kaynak: Hüseyin Demir

Kadılar / Akibatoglu sülalesi

Bu sülalenin Nüfusta ilk kaydı Yusuf ve Esmadan ( Mehmet Ali Karatas Amcamın ebesi) (eski takvime göre 1292 de dünyaya gelen) Taslioglu Halildir.

Akibatoglu Ibrahim, Callarin Ayse Hala (Çalların Ibrahimin hanimi) ve Callarin Emine Hala (Çalların Mustafanin hanimi) taslioglu Halil ve hanimi Güssünün çocuklarıdır.

Akibatoglu Ibrahim dedemden, ve ebem Fadime den ise Halil, Güssüm, Mehmet ve Cafer adlarında cocuklar olmusdur.

Dedem Köyde zurnacılığı ile de ünlüydü. Ayni zamanda Marangozculuğa eli çok yatkındı. Düven, Kapı Pencere, Kağnı yapar, hatta çaldığı sazı bile kendisi yapardı.

Babam Cafer akibat oglunun en küçük oğluydu ve 1965 de Almanya’ya Yazitepeden ve cevre köylerden ilk gelenlerdendir.

Almanya’ya gelmeden önce Rencberlik, Kahvecilik, Bakkallık gibi islerle ugrasdi ve çözümü Almanya’ya gelmekte buldu. Birçok Köylümüz ondan sonra Almanya’ya gitse de, cogu Gurbete dayanamayarak geriye döndü.

Rahmetli Babam ondan sonra gelenlere veya 70´li yıllarda Turist olarak Almanya’ya giden birçok Köylümüze ve cevre köylerden gelenlere yardim etmiş ve Almanya’da kalmalarını saglamisdir. Kendisi cok yardim sever bir insandı. Kabir’in Cennet olsun sevgili Babam. Çocuklarının mutluluğu ve basarisi için yapmiyacagi hicbirsey yoktu.

Tüm yaşamlarını Çocuklarına adayan Annem ve Babam yaşamları boyunca mücadele etmişler ve herseyin en güzelini yapmaya uğraşmışlardır. Babam hastalandığında bile mücadeleyi bırakmadı ve o son dönemlerinde bile hickimseye yük olmamak icin elinden geleni yaptı. O hasta, yürüyemeyecek halinde bile “ oglum ayagina terlik giy ayakların üşümesin” diyebilecek kadar çocuklarını düşünen bir babaydı.

Annem Meryem, babam 1965 da Almanya’ya gittikten sonra 5 Çocukla ( Zahide, Hasan Hüseyin, Ibrahim, Fadime ve Mustafa, ben Ahmet, daha yokmuşum) kalmış, onlara hem Annelik, hem de Babalık yapmış. Gün boyunca Çocuklarla ilgilenip, geceleri dikis makinesinde cevre köylere dikiş dikermiş. Köyde en sevdiği, konusdugu insanlar arasında Hebib Dayi, Deymen yolu amcasinin gelini Fatma ve Ayşe Ablasını (İsmail dayının hanimi)

Rahmetli Babam ve Annem 1996 yilinda islami görevlerini yerine getirerek, Hacilik mertebesine eristiler.

Babamızı 2003 yılında uzun bir hastalık döneminden sonra kaybettik. Allah Rahmet eylesin, tüm yaptığı iyilikler karsısına gelsin. Allah Kabir’ini cennet etsin.

Kaynak: Ahmet Daşlı

HACI OSMANLAR
Bu sülalenin il ferdi Hacı Osman dır hacı Osman ın tek oğlu Molla Ahmet’tir ve Molla Ahmetler olarak koca bir sülale haline gelmişlerdir.Molla Ahmet Dayının Oğlu Osman Topbaş, Oğulları Kadir, Veysel Mehmet, Bekir Ahmet Topbaşlar, Bir Sülale. Mustafa Topbaş, Oğlu Kazım Topbaş, Bir başka Sülale, Hasan Hüseyin Topbaş, Oğlu Ahmet Topbaş, (Ahmet Hoca)bir sülale olmuşlardır. Molla Ahmet Dayının Oğlu Mehmet Dayı (Kirli Mehmet) Oğlu İsa Topbaş, Kemal Topbaş ve onların oğulları ile bir başka sülaleyi oluşturmuşlardır.
Topbaş, soyadını alan tüm köylüler hacı Osmanlardan gelmektedir. Genel olarak Molla Ahmetlerde denir.

HACIMEHMETLER
Hacı Mehmet Atıyla 6 ayda hacca gitmesiyle meşhur bir fanidir, bu rahmetlinin oğullarından olan zabitler sülalesi Zabit Dayı ve Oğlanları Mehmet, Halil, Mustafa, Hamit, “Ünsal” Soyadını almıştır,
Çakıcı, soyadını alan çakıcılar ve toklular sülaleleri de Hacı Mehmetlerin soyundandır.

KARABACAKLAR
Karabacak dayının oğulları ırza dayı, eci Mustafa dayı, Hoca Mehmet dayı, Kara Ahmet Dayılardır, Bu sülalenin soyadları Efe dir.

KÜÇÜK KADILAR
Kadının Mustafa, Ali, Molla, dayılardan oluşan bu sülaleye kadılar denilmektedir soyadları ise culha dır. Akkuş dayıda bu sülaledendir.

ÇALLILAR
Çal ilçesinden göç eden Çallı Mehmet iki oğlu olmuş Mustafa Hanlı ve İbrahim Hanlı olmak üzere Hanlı soyadını alanlar Çallılar sülalesindendir. Aşağı Çallılar sülalesini Rahmetli Çallı mustafanın Küçük damadı Hüseyin Yaz Naz oğlu devam ettirmektedir.

KAVESLER
Kaves Hüseyin Oğlu Ali dayı v İsmail Dayının Babalarından olan bu sülale Duman Soyadını almışlardır.

YARENLEROĞULLARI
Yarenoğlu, soyadını alan yaren dayı ve oğulları, Çaylı, Soyadını alan Halil dayı ve oğulları, patır Mehmet dayı ve oğulları, Pehlivan dayı, menent Ahmet rahmetlilerde yarenoğulları sülalelerindendir.

NAZOĞULLARI
Nazoğulları sülalesi Avgan Mahallesinden gelme kardeşlerin oluşturduğu bir sülaledir soyadları Yaz olan bu sülalenin devam eden tek üyesi Hüseyin Yaz dır buda Çallıların ocağında olduğundan o sülaleyi devam ettirmektedir. Diğer Kardeş Ali yazın oğulları köyden göç etmişlerdir. .
SULTANLAR
Çolak İsmail dayının Oğullarının sülalesine verilen addır, Bu sülalenin soyadı Böcecidir.

UMMANLAR
Ummanoğlu Mehmet dayının oğulları sülaleyi devam ettirmektedirler bu sülalenin soyismi Armağandır.

ÇOBANLAR
Armağan soyadını alan bir başka sülalede çoban Ahmet dayının oğlu Şükür dayıdır.

DELİ MEHMETLER
Gadal Ali dayı Abbas Dayı ve hey hey bayram dayılardan oluşan bu sülalenin soyadı Işıktır.

TAKAVELİLER
Deniz, soyadını alan Takaveliler, kamil dayının oğullarından oluşmaktadır.

ZURNACILAR
Bulut, soyadını alan zurnacıların Alirıza dayı ve oğullarından oluşan sülaledir.

ŞAKİR OĞULLARI
Şakiroğlu Mehmet ve Şakiroğlu Süleyman dayılar kiraz soyadını almışlardır.

CAMBAZLAR
Cambaz Halil’in oğullarından Karamehmet, Solak İsmail, Bilal, Soğan Ahmet dayılardan oluşan cambazlar sülalesidir.

ÇOLAKLAR
Kırmızı Mehmet Dayı, Ayrancı Süleyman, Kopuk Mustafa, dayılar Bozkurt soyadlarını alarak çolaklar sülalesini oluşturmaktadır.

AHMET ÇAVUŞLAR
Arık soyadını alan bu sülalenin fertleri, Alirıza dayı, Koni Mustafa dayı , Koca Kadir dayılardır.

KARABÖCÜLER
Kel Arif dayı ve Topal Memiş dayının oğulları olan Bayram Arıkum, uzun bayram ve Çümen Ahmet ve kardeşlerinin sülalesine karaböcüler denir.

DEDE GAGALAR
Kaya, soyadlı Bu sülale Dedenin Ömer ve dedenin Salih ve Köşen Ali ve rahmetli alabaş Mehmet dayıdır.

TIPIRLAR VE MIÇÇAKLAR
KILINÇ, Soyadında bu sülalenin çok eski temsilcilerini bilmemekteyiz Rahmetli Mıççak dayı ve Rahmetli Tıpır Mehmet dayılar ve oğullarının sülalesidir.

DEMİRCİ ABDÜLKADİR
Demirci Abülkadirin oğulları Olan Gaz Ahmet dayı Demirci Hasan dayı, Demirci Mehmet kardeşlerin soyadları İse Çeliktir.

NİZAMLAR
Köyümüzün çok geniş bir sülalesi olan nizamlardan bir çok sülale oluşmuştur.
Ümmet dayının oğulları olan Ecit İbrahim dayı ve Külan Süleyman Dayı, Pınar ve Pınar başı soy adlarını almışlardır,
Nizamların Ömer dayının oğulları Mustafa Hoca ve Oğulları Yıldırım soyadını almışlardır.
Yankesen dayının oğulları Tingoz Mehmet dayı Ve Abdil Dayı ve emin dayı Yıldırım soyadlarını almışlardır.
Hacı İbrahim dayının oğulları Hacı İbrahim in şükür ve Mustan yıldırım lar da Nizamlar sülalelerindendir.

ÇEKİRGELER
Toy Soyadının kullanan Büyük çekirge ve küçük çekirge dayıların oğulları çekirgeler sülalesini oluşturmaktadır.

SADİKLER
Sadik dayı ve Boduk Ali kardeşlerden oluşan bu sülale Şeker Soyadını almışlardır, Alirıza Ve talip Şeker Kardeşler Sadik dayının Oğulları, Mardinli Mustafa, Sarıkafa Ramazan ve Rasim şeker kardeşlerde Boduk Ali dayının oğullarıdır.

HASAN ÇAVUŞLAR
Hasan çavuş dayının bir tane oğlu vardır Ahmet Arıbıçak (Ademin babası) ve kızlarıda vardır, Ahmet dayının oğulları Nuri ve Hasan Arıbıçak kardeşlerden oluşan bu sülaleye hasan Çavuşlar denilmektedir.

GÖK AHMETLER
Gök Ahmet in oğulları olan Mustafa Gökpınar ve Sefer Gökpınar dan oluşan Aşağı ve Yukarı gök Ahmetler diye iki sülale olmuşlardır Gökpınar soyadını taşıyan herkes Gök Ahmetler sülalesindendir.

HACI VELİLER
Hacı velinin oğlu olan Hacı ali dayının oğulları Çolak Hacı Mehmet, Hacı Veli ve Halil İbrahim Sarıgöz Kardeşlerdir, sarıgöz soyadını taşıyanlar Hacı veliler sülalesindendir.

CİNCİLLER
Cincili Mehmet dayını adıyla anılan bu sülalenin temsilcileri oğlu olmadığından Damadı Kara Mehmet dayının oğulları sürdürmektedirler, Cincilerin Halil İbrahim, fazlı ve Asım Arıkum kardeşlerden oluşmaktadır.

KÜRTLER
Kürtlerin Ahmet dayının oğulları Hacı Halil İbrahim ve Ramazan Toker kardeşlerden oluşan bu sülaleye Kürtler sülalesi denilmektedir.

ÇOLAĞIN ALİLER
Çolak Ali dayının oğulları Abbas Dayı, Demen Yolu Hacı Mehmet dayı, Tetik Hoca Ali Dayı dayının oğulları Öztürk soyadını almışlardır bu sülaleye Çolağın Aliler denilmektedir.

HASANAĞALAR ve DİLLİ HALİLLER
Kuru Ali dayının Babası Hasan dede, Dilli Halil Dayı kardeşlerden oluşan bu sülale Topkaya soyadını almışlardır.

ŞABAN VE MAYMUN İSMAİL DAYILAR
Şaban dayı ve İsmail dayının Babası Ali dayıdan oluşan bu sülalenin Şaban Dayı Kurtuluş, ali Dayı Er soyadını almışlardır, İsmail dayının oğulları Eyüp ve Nafiz Ali er bu sülalenin temsilcileridir.

UZUN ALİLER
Aydoğdu soyadını alan durmuş Aydoğdu, Uzunalinin hasan, ve cankar Osman dayılardan oluşan bu sülale uzun aliler sülalesidir.

PATLAKLAR
Patlak Dayının oğulları Mehmet, Şerafettin, ve Hasan Yaşar, bu sülalenin tamamına patlaklar denilmektedir.

POŞNAKLAR
Poşnak Dayının oğulları Poşnak mustafası ve Geygel Mehmetlerden oluşan bu sülale örenbağ soyadını almışlardır.

BEKİRLER
Bekir Dayının oğlu Bekirin Ahmet ağa ve oğullarının sülalesi Yılmaz soyadını almışlardır.

MEMİŞLER
Memiş dayının iki oğlulun devam ettirdiği sülale Bağbaşı soyadını almışlardır.

CUMALLER
Cumali Mehmet ve karğa Halil dayıdan oluşan bu sülaleye Cumalle denilmektedir.

TOPAL HASANLAR
Topal Hasan Dayının oğulları Halil, Arif, Mehmet Ali, Muzaffer, Kurtuluş soyadını alan bu sülale Topal hasanlar sülalesidir.

 

gaziantep escortpaykasahd pornogaziantep escort bayangaziantep escort

Canl Bahis Siteleri

Deneme Bonusu

Sperbahis

Canl bahis

Bahis Mobil deme

Bahis Mobil deme

Bahis Mobil deme

Gvenilir Bahis Siteleri

Deneme Bonusu

Betvole

Bedava bonus

Redobet

Gvenilir Bahis Siteleri

Bets10 Giri

istanbul bayan escort

istanbul escort bayan